Aktuality 

Dne 9.9.2023 pořádáme jako již řadu let Barvářské zkoušky honičů. Sraz účastníků je v 08:00 v prostorech hasičské zbrojnice  Petrašoicích .

Vážení, v letošním roce oslaví ČMMJ (Českomoravská myslivecká jednota) svých 100 let. Po celé naši zemi se budou konat příležitostné akce a vlastní ČMMJ pořádá národní akce : https://www.cmmj.cz/hlavni-akce-cmmj/

My v okrese Liberec a to ve spolupráci s OMSy Liberec, Jalonec n.N. a Semily budeme pořádat díky odvaze a píly členů kulturní komise OMSu Liberec " Krajské myslivecké slavnosti" dne 30.09.2023 a to na státním zámku Sychrov. Více až budou známy podrobnosti.

Dne 25.3.2023 se budou konat závěrečné zkoušky uchazečů o první lovecký lístek za přispění našeho spolku v hasičárně Petrašovice. Držme všem novým uchazečům palce, aby se vše vyvíjelo ke zdárnému úspěchu tím, že maximálně prokáží své znalosti.

Vážené kolegyně, kolegové, 

Petice je součástí velké mezinárodní kampaně, která má pomoci zlepšit vnímaní myslivců nejenom na půdě v Bruselu.

Toto jsou hlavní požadavky petice:

  • Požadujeme biologicky rozmanitou Evropu pro všechny.
  • Požadujeme, aby ochrana přírody podporovaly myslivce v ochranářské práci, a to i v chráněných oblastech.
  • Požadujeme, aby evropské zákony na ochranu přírody byly přínosem pro celé ekosystémy včetně stanovišť dosud opomíjené drobné zvěře. To platí i pro mokřady a obdělávané plochy.
  • Požadujeme objektivnější a na důkazech založený přístup politiků k myslivosti, a to s respektem k regionálním mysliveckým postupům a tradicím.
  • Požadujeme objektivní hodnocení stavů populací velkých šelem na základě vhodných kritérií a stanovení postupu pro změnu jejich zařazení na seznamu chráněných druhů podle Směrnice o stanovištích.
  • Požadujeme, aby byli myslivci uznáni jako součást řešení ochrany přírody, kterou fakticky jsou, ne falešně prezentováni jako problém.
  • Požadujeme, aby zákony a rozhodnutí ovlivňující myslivost byly spravedlivé, znamenaly jasný přínos ochraně přírody a respektovaly zásady subsidiarity a proporcionality.
  • Požadujeme respekt k evropskému kulturní dědictví, které má zásadní význam pro budoucnost rozmanité Evropy a pro obohacení života občanů.

Jak petici podpořit?

Stačí kliknout na odkaz níže, kde vyplníte jméno, příjmení a email. Na emailovou adresu následně obdržíte potvrzovací email, který musíte otevřít a potvrdit vámi provedený podpis.

Prosíme o sdílení petice mezi členy vašich pobočných spolků, klubů, mezi kolegy myslivce, přátele a rodinu.

https://signforhunting.com/

Více informací k petici naleznete na: https://www.cmmj.cz/petice-za-kvalitni-myslivecke-zakony/

Video k zahájení kampaně na podporu myslivosti v EU: https://www.youtube.com/watch?v=F-c53CmRxvc

Děkuji všem za spolupráci.

S pozdravem

Ing. Daniel Švrčula
místopředseda
Mob: +420 773 598 028
Email: daniel.svrcula@cmmj.cz

Českomoravská myslivecká jednota, z.s.
Lešanská 1176/2a
141 00 Praha 4

www.cmmj.cz
Dne 4.9.2021 pořádá naše sdružení ve spolupráci s OMS Liberec barvářské zkoušky honičů, sraz přihlášených vůdců je v 08:00 v Patrašovicích v hasičské zbrojnici.

Zahájení zkoušek je od 09:00.


Dne 5.9.2020 od 08:00 jsme pořádali barvářské zkoušky honičů, spolu s touto akcí byl pro veřejnost od 11:00 "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.

Dne 5.9.2020 od 11:00 pořádáme "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.

Dne 19. října 2019 jsme pořádali hon na bažanty, počasí se velmi vyvedlo a i letos jsme byli poctěni kontrolou Policie ČR, kterrá je z naší strany vždy velmi dobře kvitována. Podrobnosti se můžete dozvědět z odkazů na jednotlivá média.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zacaly-hony-policie-kontroluje-zbrane-i-alkohol-u-myslivcu-40300562

Opět se blíží podzim, sychravé počasí, plískanice a zvěř začíná migrovat za potravou, které díky probíhajícím polním pracem někde ubývá a jinde zase přibývá. Tato zvěř může být pro řidiče dost velký problém. Proto jezděte s rozvahou, klidem, věnujte se řízení a pozorujte větší prostor před sebou.
Přejem Vám řidičlm šťastnou cestu a zvěři klid k životu.

Zima a zvěř, co vše může způsobit člověk . . . .

www.novinky.cz/domaci/496322-srnam-dava-zabrat-zima-i-nekazen-lidi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


I toto je způsob jak zachránit mizenící koroptve, křepelky a jiné druhy zveře z krajiny,
ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/z-ceske-prirody-mizi-koroptve-krepelky-a-zajici-nekde-se-jim-dari-diky-prekvapivemu-spojenci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nastala doba, kdy více jak jindy dochází ke střetům zveře s motorovými vozidly. Jak se v takovém případě zachovat najdete v příloze. Přejeme Vám ovšem, aby tato situace pro Vás nikdy nenastala.


Kynologická akce proběhla, počasí nám přálo a pejskům i nám se dařilo.


Dne 8.9.2018 od 08:00 pořádáme barvářské zkoušky honičů, spolu s touto akcí je pro veřejnost od 11:00 "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.


17.6.2018: Bohužel, opět jsme začali nacházet zhaslé kusy srnčí zvěře, na kterých po ohledání bylo zjištěno střelné poranění. Jde především o jižní část naší honitby.
Není to tak dlouho co stejný problém řešili kolegové v sousední honitbě.
Pytlák je dle našeho názoru znalý krajiny, vyzbrojen nejspíše nočním viděním a nelegálně drženou zbraní, zvěřinu nechá bez povšimnutí a z místa svého činu, kterým je výždy komunikace zřejmě vnitřně uspokojen v klidu odjede bílým osobním autem nebo bílou dodávkou.

I v roce 2018 jsme požádali o finanční granty obce Bílá na svou i společenskou činnost jako jsou například Barvářské zkoušky honičů nebo Podzimní Petrašovické střílení.


Na "Štepána" se členové spolku společně sejdou, obeznají části honitby a pokud bude přáti štěstí možná se budou těšit případným úlovkům. Posezení po pochůzce v hasičárně s občerstvením (gulášek, pivo,....) je zajištěno.


I v roce 2017 čerpáme díky obci Bílá finanční granty na svou společenskou činnost jako jsou například Barvářské zkoušky honičů nebo Podzimní Petrašovické střílení.
Děkujeme tímto obci Bílá za podporu spolků v roce 2017.


Okresní sněm OMSu se konal dne 29.4.2017 od 15:00 v sále PKO Liberec.


Myslivecký spolek Bílá pořádal dne 8.10.2016 "Barvářské zkoušky", jste všichni srdečně zvání.


Dne 18.6.2016 se koná "jubilejní 40-tý ročník "Lesnický den v Ralsku", akci pořádají Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
https://www.vls.cz/pro-verejnost/lesnicky-den-v-ralsku-2016


https://www.vls.cz/pro-verejnost/lesnicky-den-v-ralsku-2016 Ve dnech 18 - 22.5.2016 se koná na výstavišti v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
NATURA VIVA https://www.vll.cz/veletrh-235


Dne 23.4.2016 se konala výstava mysliveckých trofejí okresu Liberec, od 10:00, ve stejný čas byl zahájen i jarní svod loveckých psů, jste do areálu PKO Liberec srdečně zvání.


Dne 13-14.2.2016 bude v naší honitbě aplikováno antiparazitální léčivo pro spárkatou zvěř.
Přípravek se jmenuje IVERMIX premix - léčivá látka je Ivermectinum 15 mg/kg
Ochranná lhůta tohoto přípravku:
-ochrannou lhůtu / tj.=u černé zvěře 14 dní, u ostatní spárkaté 28 dní/
-datum uplynutí ochranné lhůty / u černé= pokud bude konzumována končí 29.února 2016,u ostatní spárkaté (kolouch,muflonče) končí 14.března

Transformace našeho spoklu v roce 2015 proběhla úspěšně.


V současné době vrcholí práce na nových stanovách spolku a příprava pro uvedení našeho sdružení do souladu s novým Občanským zákoníkem.


Další úspěšná brigáda se koná tento víkend 11-12.4.2015 opět na stejném místě.


Ve dnech 21 a 22.3.2015 jsme se zúčastnili brigády - vysadba stromků v bažantnici Ploužnice. Počasí se vyvedlo, nálada všech brigádníků byla víje jak dobrá za což děkujeme personálu bažantnice a děkujeme za skvěle prožitý víkend.
více na fotogalerii této složky


Dne 14-15.2.2015 bude v naší honitbě aplikováno antiparazitální léčivo pro spárkatou zvěř.
Přípravek se jmenuje IVERMIX premix - léčivá látka je Ivermectinum 15 mg/kg
Ochranná lhůta tohoto přípravku je k černé zvěři do 1.3.2015 k ostatní spárkaté je 28 dnů tj. do 15.3.2015.


Dne 1.12.2014 bylo vyhlášeno ohranné pásmo 1 km z důvodu vyskytu tularemie u uhynulého kusu zajíce polního. Toto ochrannmé pásmo zasahuje katastrální území Hodkovic nad Mohelkou, Petrašovic a Radsostína u Sychrova. Pozorovací doba je stanovena na 3 měsíce.


Dne 6. a 7.9.2014 pořádá naše MS ve spolupráci s OMSem Liberec - kynologickou komisí "Barvářské zkoušky honičů", při této příĺežitosti bude v sobotu oo 11:00 možnost ochutnat mysliveckou kuchyni stejně tak i v neděli od 11:do14:00 hodin.


Dne 29.3.2014 se konala výroční členská schůze našeho sdružení. Pozváni byli přítelé ze sousedních sdružení a obce. Myslím, že posezení bylo velmi přítelské, inspirativní a hlavně opět ještě více utužilo již tak nadstandardní spolupráci.


Předkládání léčiva bylo stanoveno na 21-22.2.2014 + 14 dnů ochranné hlůta
Předložení léčiva se dle nařízení SVS stanovilo /ve dnech od 19.2. do 12.3./Po dohodě s OMSy LK /Česká Lípa,Semily,Jablonec n/n a Liberec/ze dne 27.ledna 2014 se stanovil jednotný termín aplikace - víkend ve dnech 22. a 23. února 2014. Ochranná lhůta k požití zvěřiny je v trvání 21 dnů !!!


U příležitosti konání Barvářských zkoušek honičů bude dne 7.9.2013 od 11:00 pořádán den myslivecké kuchyně.

Vůdce Německého krátkosrstého ohaře pan Zbyněk Dostrašil úspěšně dne 31.8.2013 složil s touto fenou podzimní zkoušky v 1 ceně ziskem maximálního počtu bodů.
Gratulujeme a více v rubrice kynologie