Aktuality 


Dne 16.10.2021 jsme pořádali již tradiční hon na drobnou zvěř. Ráno provedla kontrolu zbraní, dokladů a dechové zkoušky všech účastníků honu Policie ČR. Počasí se nám odvděčilo a vydrželo po celý den a tak i hon byl velmy vydařený. Všem účastníkům děkujeme za dodržování vysliveckých zvyků a hlavně bezpečnosti při společném lovu.


Dne 4.9.2021 pořádá naše sdružení ve spolupráci s OMS Liberec barvářské zkoušky honičů, sraz přihlášených vůdců je v 08:00 v Patrašoicích v hasičské zbrojnici.

Zahájení zkoušek je od 09:00.

Vážené myslivkyně, vážení myslivci, přátelé,

česká myslivost Vás potřebuje! Pomozte nám prosadit přínosné změny v zákoně o myslivosti a odmítnout ničivé návrhy ochranářů. Podepisujte petici za zachování spolkové myslivosti jako odpovědného způsobu hospodaření se zvěří. Oslovte své příbuzné, kamarády myslivce, známé. Není na co čekat!
Celý text petice a podpisové archy jsou přílohou této zprávy. Najdete je také ke stažení na webových stránkách ČMMJ.
Poslanecká sněmovna v těchto dnech projednává vládní novelu zákona o myslivosti, která určí podobu mysliveckého hospodaření na příští léta. Jaká podoba to bude a jestli bude myslivosti ku prospěchu či povede k jejímu zániku, můžete sehnáním co nejvíce podpisů pod petici ovlivnit i Vy!
S Vaší podporou, kterou vyjádříte podpisem petice, se budeme snažit prosadit takové změny především v zákoně o myslivosti, které zruší tzv. vyvlastňovací přílepek, a naopak umožní přežití myslivosti jako nositelky mysliveckých tradic a zvyků zapsané na seznamu národního kulturního dědictví ČR.
Ministerstvo zemědělství připravilo návrh novely zákona o myslivosti. Měli jsme možnost jej připomínkovat. Výsledkem je kvalitní zákon, který myslivost zdravě modernizuje a zároveň ničemu neublíží. Ve Sněmovně leží hned dvakrát. Jednou jako samostatný vládní návrh (sněmovní tisk 954) a podruhé téměř totožný text jako poslanecký pozměňovací návrh v rámci projednávání balíku zákonů o invazních druzích (sněmovní tisk 731). Je nezbytné, aby alespoň jeden z těchto návrhů prošel a zároveň aby nebyly schváleny pozměňovací návrhy, které se snaží mj. dát neomezené právo lovu vlastníkům pozemků, zmenšit minimální výměru honiteb nebo zařadit invazní druhy mezi zvěř.
Celý text petice a podpisové archy jsou přílohou této zprávy. Najdete je také ke stažení na webových stránkách ČMMJ.
Archy s podpisy (podpisů nemusí být všech deset) zasílejte na adresu sekretariátu ČMMJ (Lešanská 1176/2a, 141 00 Praha 4). Se zasláním zbytečně neváhejte, nejsme schopni říci, kdy bude třeba petici předat. Jisté ale je, že nepůjde o mnoho měsíců.
S poděkováním a pozdravem "Myslivosti zdar!"

sekretariát ČMMJ
Dne 5.9.2020 od 08:00 jsme pořádali barvářské zkoušky honičů, spolu s touto akcí byl pro veřejnost od 11:00 "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.

Dne 5.9.2020 od 11:00 pořádáme "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.

Dne 19. října 2019 jsme pořádali hon na bažanty, počasí se velmi vyvedlo a i letos jsme byli poctěni kontrolou Policie ČR, kterrá je z naší strany vždy velmi dobře kvitována. Podrobnosti se můžete dozvědět z odkazů na jednotlivá média.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zacaly-hony-policie-kontroluje-zbrane-i-alkohol-u-myslivcu-40300562

Opět se blíží podzim, sychravé počasí, plískanice a zvěř začíná migrovat za potravou, které díky probíhajícím polním pracem někde ubývá a jinde zase přibývá. Tato zvěř může být pro řidiče dost velký problém. Proto jezděte s rozvahou, klidem, věnujte se řízení a pozorujte větší prostor před sebou.
Přejem Vám řidičlm šťastnou cestu a zvěři klid k životu.

Zima a zvěř, co vše může způsobit člověk . . . .

www.novinky.cz/domaci/496322-srnam-dava-zabrat-zima-i-nekazen-lidi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


I toto je způsob jak zachránit mizenící koroptve, křepelky a jiné druhy zveře z krajiny,
ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/z-ceske-prirody-mizi-koroptve-krepelky-a-zajici-nekde-se-jim-dari-diky-prekvapivemu-spojenci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nastala doba, kdy více jak jindy dochází ke střetům zveře s motorovými vozidly. Jak se v takovém případě zachovat najdete v příloze. Přejeme Vám ovšem, aby tato situace pro Vás nikdy nenastala.


Kynologická akce proběhla, počasí nám přálo a pejskům i nám se dařilo.


Dne 8.9.2018 od 08:00 pořádáme barvářské zkoušky honičů, spolu s touto akcí je pro veřejnost od 11:00 "Den myslivecké kuchyně" v hasičské zbrojnici v Petrašovicích.


17.6.2018: Bohužel, opět jsme začali nacházet zhaslé kusy srnčí zvěře, na kterých po ohledání bylo zjištěno střelné poranění. Jde především o jižní část naší honitby.
Není to tak dlouho co stejný problém řešili kolegové v sousední honitbě.
Pytlák je dle našeho názoru znalý krajiny, vyzbrojen nejspíše nočním viděním a nelegálně drženou zbraní, zvěřinu nechá bez povšimnutí a z místa svého činu, kterým je výždy komunikace zřejmě vnitřně uspokojen v klidu odjede bílým osobním autem nebo bílou dodávkou.

I v roce 2018 jsme požádali o finanční granty obce Bílá na svou i společenskou činnost jako jsou například Barvářské zkoušky honičů nebo Podzimní Petrašovické střílení.


Na "Štepána" se členové spolku společně sejdou, obeznají části honitby a pokud bude přáti štěstí možná se budou těšit případným úlovkům. Posezení po pochůzce v hasičárně s občerstvením (gulášek, pivo,....) je zajištěno.


I v roce 2017 čerpáme díky obci Bílá finanční granty na svou společenskou činnost jako jsou například Barvářské zkoušky honičů nebo Podzimní Petrašovické střílení.
Děkujeme tímto obci Bílá za podporu spolků v roce 2017.


Okresní sněm OMSu se konal dne 29.4.2017 od 15:00 v sále PKO Liberec.


Myslivecký spolek Bílá pořádal dne 8.10.2016 "Barvářské zkoušky", jste všichni srdečně zvání.


Dne 18.6.2016 se koná "jubilejní 40-tý ročník "Lesnický den v Ralsku", akci pořádají Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
https://www.vls.cz/pro-verejnost/lesnicky-den-v-ralsku-2016


https://www.vls.cz/pro-verejnost/lesnicky-den-v-ralsku-2016 Ve dnech 18 - 22.5.2016 se koná na výstavišti v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
NATURA VIVA https://www.vll.cz/veletrh-235


Dne 23.4.2016 se konala výstava mysliveckých trofejí okresu Liberec, od 10:00, ve stejný čas byl zahájen i jarní svod loveckých psů, jste do areálu PKO Liberec srdečně zvání.


Dne 13-14.2.2016 bude v naší honitbě aplikováno antiparazitální léčivo pro spárkatou zvěř.
Přípravek se jmenuje IVERMIX premix - léčivá látka je Ivermectinum 15 mg/kg
Ochranná lhůta tohoto přípravku:
-ochrannou lhůtu / tj.=u černé zvěře 14 dní, u ostatní spárkaté 28 dní/
-datum uplynutí ochranné lhůty / u černé= pokud bude konzumována končí 29.února 2016,u ostatní spárkaté (kolouch,muflonče) končí 14.března

Transformace našeho spoklu v roce 2015 proběhla úspěšně.


V současné době vrcholí práce na nových stanovách spolku a příprava pro uvedení našeho sdružení do souladu s novým Občanským zákoníkem.


Další úspěšná brigáda se koná tento víkend 11-12.4.2015 opět na stejném místě.


Ve dnech 21 a 22.3.2015 jsme se zúčastnili brigády - vysadba stromků v bažantnici Ploužnice. Počasí se vyvedlo, nálada všech brigádníků byla víje jak dobrá za což děkujeme personálu bažantnice a děkujeme za skvěle prožitý víkend.
více na fotogalerii této složky


Dne 14-15.2.2015 bude v naší honitbě aplikováno antiparazitální léčivo pro spárkatou zvěř.
Přípravek se jmenuje IVERMIX premix - léčivá látka je Ivermectinum 15 mg/kg
Ochranná lhůta tohoto přípravku je k černé zvěři do 1.3.2015 k ostatní spárkaté je 28 dnů tj. do 15.3.2015.


Dne 1.12.2014 bylo vyhlášeno ohranné pásmo 1 km z důvodu vyskytu tularemie u uhynulého kusu zajíce polního. Toto ochrannmé pásmo zasahuje katastrální území Hodkovic nad Mohelkou, Petrašovic a Radsostína u Sychrova. Pozorovací doba je stanovena na 3 měsíce.


Dne 6. a 7.9.2014 pořádá naše MS ve spolupráci s OMSem Liberec - kynologickou komisí "Barvářské zkoušky honičů", při této příĺežitosti bude v sobotu oo 11:00 možnost ochutnat mysliveckou kuchyni stejně tak i v neděli od 11:do14:00 hodin.


Dne 29.3.2014 se konala výroční členská schůze našeho sdružení. Pozváni byli přítelé ze sousedních sdružení a obce. Myslím, že posezení bylo velmi přítelské, inspirativní a hlavně opět ještě více utužilo již tak nadstandardní spolupráci.


Předkládání léčiva bylo stanoveno na 21-22.2.2014 + 14 dnů ochranné hlůta
Předložení léčiva se dle nařízení SVS stanovilo /ve dnech od 19.2. do 12.3./Po dohodě s OMSy LK /Česká Lípa,Semily,Jablonec n/n a Liberec/ze dne 27.ledna 2014 se stanovil jednotný termín aplikace - víkend ve dnech 22. a 23. února 2014. Ochranná lhůta k požití zvěřiny je v trvání 21 dnů !!!


U příležitosti konání Barvářských zkoušek honičů bude dne 7.9.2013 od 11:00 pořádán den myslivecké kuchyně.

Vůdce Německého krátkosrstého ohaře pan Zbyněk Dostrašil úspěšně dne 31.8.2013 složil s touto fenou podzimní zkoušky v 1 ceně ziskem maximálního počtu bodů.
Gratulujeme a více v rubrice kynologie 

Vytvořte si webové stránky zdarma!